رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان خبر داد ؛طراحی برنامه‌های فرهنگی در قالب آموزش مجازی دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان گفت: برنامه‌های فرهنگی و تربیتی نوینی را می‌توان در قالب آموزش مجازی برگزار کرد که نیازمند طراحی و ترسیم کارگروه خاص فرهنگی در این زمینه هستیم.
به گزارش پایگاه خبری بامداد ایران ؛ حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی در جلسه‌ای که با حضور فرزاد جهان‌بین  معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برگزار شد، اظهار کرد: استادان گروه‌های معارف و دفاع مقدس با ترسیم برنامه‌های آموزشی و فرهنگی خود می‌توانند نقش بسزایی را در ارتقا و نشاط فرهنگی داشته باشند.
وی با بیان اینکه استادان گروه‌های معارف اسلامی و دفاع مقدس مصادیق عینی رابطه علم، دین و فرهنگ هستند با بیان این سؤال که آیا علم می‌تواند انسان را به سعادت برساند؟ افزود: آموختن علم، استفاده و آموزش علوم بدون توجه به آموزه‌های فرهنگی و دینی، انسان به ورطه سقوط می‌کشاند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان درباره شیوع و رشد بیماری کرونا در جهان و توجه مردم به آموزش‌های مجازی عنوان کرد: برنامه‌های فرهنگی و تربیتی نوینی را می‌توان در قالب آموزش مجازی برگزار کرد که نیازمند طراحی و ترسیم کارگروه خاص فرهنگی در این زمینه هستیم.
لزوم عملیاتی شدن دقیق بخشنامه‌های فرهنگی
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان نیز فرهنگ را شامل باورها، مفروضات، اعتقادات، ارزش‌ها، آداب و الگوهای ریشه‌دار جامعه عنوان کرد و گفت: تخصص‌گرایی این مقولات در دانشگاه‌ها نیاز جدی است که استادان دانشگاه در این زمینه می‌توانند فعالیت‌های مهمی را ایفا کنند.
حجت‌الاسلام علی عطایی‌نسب تحول فرهنگی سال‌های اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی را نیز مورد توجه قرار داد و خواستار عملیاتی شدن دقیق بخشنامه‌های فرهنگی شد.
وی با بیان کمبود اعضای هیئت علمی در زمینه دروس معارف اسلامی و دفاع مقدس، خواستار جذب و یا ایجاد تمهیداتی برای اعضای هیئت علمی شد.

 

 

وی با بیان کمبود اعضای هیئت علمی در زمینه دروس معارف اسلامی و دفاع مقدس، خواستار جذب و یا ایجاد تمهیداتی برای اعضای هیئت علمی شد.