مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب : اهتمام جدی مناطق نفت‎خیز جنوب به استفاده از نیروهای بومی و کالاهای ساخت داخل

کالاهای ساخت داخل

 

مدیرکل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب موضوع اشتغال زایی و ایجاد زنجیره اشتغال در زمینه های مختلف را از اولویت های این شرکت برشمرد و گفت: این شرکت در پروژه های خود اهتمام جدی مناطق نفتخیز جنوب به استفاده از نیروهای بومی و کالاهای ساخت داخل دارد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد ایران ، احمد محمدی عصر امروز (شنبه، ۲۳ آذرماه) در نشست خبری در دومین روز از برگزاری نمایشگاه صنعت نفت خوزستان با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال زایی از ایجاد زنجیره اشتغال در زمینه های مختلف نام برد و گفت: دارا بودن زنجیره اشتغال پایدار حق طبیعی جامعه است بنابراین می بایست در طرح های اجرایی خود پیمانکاران و طرفین همکاری را ملزم به بکارگیری نیروهای بومی و منطقه ای کنیم و در همین راستا حداکثر استفاده را از توانمندی های داخلی را داشته باشیم.

وی افزود: با در نظر داشتن حقوق سازندگان داخلی برای مشارکت، ما در پروژه طرح ۲۸ مخزن هم الزام به تامین از سازندگان داخلی و استخدام از میان نیروهای بومی و منطقه ای داشته ایم.

محمدی در بحث افدامات عام المنفعه و مسئولیت اجتماعی نیز با اشاره به حمایت های همه جانبه شرکت ملی نفت در این زمینه گفت: شرکت ملی نفت در این زمینه همواره پیشتاز بوده و شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب نیز به این مهم اهتمام ورزیده است به طوری که در حوادث طبیعی سال جاری یعنی وقوع سیل در استان خوزستان، توان حداکثری خود را برای کمک به مردم و بازسازی زیرساخت ها بکار گرفتیم.

وی با تاکید بر این که این شرکت قادر است مسئولیت های اجتماعی را تنها در نقش حمایت کننده و پشتیبان مالی و لجستیکی برعهده بگیرد، افزود: پس از وقوع سیل در اوایل سال جاری، ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه صرف نوسازی و بازسازی مدارس و منازل و مراکز بهداشتی و درمانی شده است که همچنان هم ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به نقش پررنگ این شرکت تا کنون در کاستن آلاینده های زیست محیطی حاصل از استخراج نفت توضیح داد: طرح عمده جمع آوری گازهای مشعل به ارزش ۱.۲ میلیار دلار مناطق شرق، مرکز و شمال اهواز را هدف گذاری کرده است که اکنون  ۹۵ درصد از گاز مشعل با اجرای این طرح جمع آوری شده است که علاوه بر تاثیرات مثبت زیست محیطی، ارزش افزوده قابل توجهی را نیز همراه داشته است.

وی با بیان این که در واحد های بهره برداری شماره ۳ و شماره ۲ دو مجتمع بزرگ جمع آوری گاز و تقویت فشار، مشعل ها در حال بهسوزی هستند، در همین خصوص افزود: با دو شرکت قرارداد فروش به ارزش نزدیک به ۵۰ میلیارد فوت مکعب امضا کرده ایم که یکی از آن ها به کار خود پایان داده و دیگری در مراحل پایانی کار است.