با هدف تسریع در اجرای طرح توسعه ۲۸ مخزن نشست هماهنگی مناطق نفت‌خیز جنوب و راه و شهرسازی خوزستان برگزار شد

نشست هماهنگی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان با هدف تسریع در اجرای طرح توسعه ۲۸ مخزن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بامداد ایران، در این نشست مشاور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در امور اجرایی و پیگیری با تشریح اهداف و جزئیات این طرح اظهار کرد: طرح نگهداشت و افزابش توان تولید شامل ۲۷ بسته قراردادی برای توسعه ۲۸ مخزن است که عمدتاً در استان های خوزستان، کهگلیوبه و بویراحمد و بوشهر اجرایی می شود.

محمد خانچی افزود: هدف این طرح افزایش تولید نفت است که با سرمایه گذاری قابل توجه موجب ایجاد فرصت های شغلی، توسعه کسب و کار و ایجاد تحول در استان های محل اجرای پروژه  ها خواهد شد.

وی گفت: ۴ درصد از اعتبار این طرح در قالب مسئولیت های اجتماعی برای فعالیت های عمرانی در شهرها و روستاهای مجاور طرح از جمله احداث واحدهای آموزشی، راهسازی و ساخت مراکز بهداشتی و درمانی هزینه می شود.

خانچی با بیان اینکه، حدود ٧٠درصد این طرح در استان خوزستان اجرا می شود، تصریح کرد: با توجه به بازه زمانی تعریف شده، همکاری دستگاه های اجرایی استان در تحقق اهداف این طرح در موعد مقرر از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین انتظار داریم اداره کل راه و شهرسازی نسبت به پاسخ استعلام ها با سرعت بیشتری اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه ۲۸ مخزن مورد تاکید وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و استاندار خوزستان است، از همکاری اداره کل راه و شهرسازی و سایر دستگاه های ذیربط استان خوزستان در پیشبرد این طرح ملی قدردانی کرد.

در این نشست رضا رضایی، مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان با تاکید بر افزایش تعامل و همکاری با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، دستور تسریع در پاسخ به استعلام های طرح توسعه ۲۸ مخزن را به زیر مجموعه صادر کرد.