خبرنگاران چشم وگوش جامعه هستند.

پزشکیان در بازدید از خبرگزاری فارس:

خبرنگاران چشم و گوش بیدار جامعه هستند/ رسانه ها نباید تنها بدی ها را بزرگنمایی کنند /خوبی ها را نشان دهیم

مسعود پزشکیان

به گزارش پایگاه خبری بامدادایران، مسعود پزشکیان بعدازظهر امروز (۱۸مرداد) و به منظور تبریک روزخبرنگار ،این روز را به خبرنگاران این رسانه تبریک گفت و از نزدیک در جریان نحوه تهیه و انتشار اخبار این خبرگزاری قرار گرفت.

پزشکیان در ابتدای ورود، با حضور در استودیو فیلم خبرگزاری فارس و در مصاحبه ای تصویری با مجری آن رسما این بخش از خبرگزاری را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات همچنین در پاسخ به این سوال که چرا مطب ندارید؟ تصریح کرد: مقتعدم کار طبیب، طبابت است و نه تجارت و رابطه پولی پرشک و بیمار نباید به گونه ای تعریف شود که بیمار برای درمان با مشکل مواجه شود.

پزشکیان در این گفت و گو بر رسالت اخلاقی خبرنگاران منطبق بر مبانی اسلامی و انسانی تاکید کرد و گفت: سعی کنیم خوبی ها را ببینیم و بدی ها اصلاح کنیم ، نه اینکه بدی ها را بزرگ کنیم و خوبی ها را کمتر به نمایش بگذاریم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این بازدید یک ساعته، با حضور در تحریریه خبرگزاری بامدادایران با خبرنگاران این رسانه به احوالپرسی پرداخته و روز خبرنگار را به آن ها تبریک گفت.

وی سپس در اتاق گفت و گوی این خبرگزاری حاضر شد و با تبریک مجدد روز خبرنگار به همه صاحبان قلم خطاب به مدیران این خبرگزاری تصریح کرد:اصولا خبرنگاران چشم و گوش بیدار جامعه هستند، اگر این چشم و گوش خوب ببیند و خوب بشنود و این هنر و مهارت شماست که این صدا را به سمع و نظر دیگرانی برسانید که باید ببینند و بشنوند و ما آرزو می کینم که شما در خبرگزاری فارس این موفقیت را داشته باشید که بتوانید این وظیفه را به نحو احسن انجام دهید.

پزشکیان در ادامه خاطرنشان کرد: در هر سازمانی درباره فعالیت ها و سیاست های آن سازمان صفحه ای مکتوب وجود دارد که بیانگر اهداف و برنامه های آن سازمان است رسانه ها نیز باید از چنین مرامنامه ای برخوردار باشند و خود را به مخاطب خود به همان شکلی که هستند معرفی کنند و به آن ها بگویند که به چه ارزش هایی معتقدند و هدف و برنامه آن ها چیست.

نائب رئیس مجلس همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه ارزیابی شما از عملکرد خبرگزاری بامدادایران به عنوان مخاطب بیرونی و مقام مسئول چیست؟ گفت:من زیاد به خبرها کاری ندارم و اکثر اوقات در رسانه ها هر کسی هر چه می خواهد می نویسد و بنده نیز زیاد پیگیری نمی کنم که چرا نوشتند یا چرا ننوشتند.